Comments are off for this post

Open Day Aquathlon Loutraki 2018 , Αποτελέσματα

OPEN DAY AQUATHLON LOUTRAKI 2018
Overall Results
August 31, 2018
Results By Triathlon Hellas

Ανεπίσημα Αποτελέσματα

Energy Aquathlon
Place Name Bib No Age SWIM Time T1 Time RUN Time Gun Time Club/ Team
1 VOLODYNGA SOLOMENIUK 297 17 15:40.1 0:34.9 14:37.6 30:52.7
2 ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΡΩΜΑΣ 320 44 18:52.7 0:44.7 14:14.8 33:52.3 Cardiometabolism
3 ΜΑΡΙΛΟΥ ΚΑΖΑΜΑΡΙΩΤΗ 315 17 16:38.3 0:35.6 16:45.2 33:59.3 ΑΣ ΠΑΛΜΟΣ
4 THEODORE SAKELLARIOU 308 31 19:04.5 0:47.7 17:37.2 37:29.6
5 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΣΟΥΜΑΣ 325 46 19:09.6 0:46.0 17:41.6 37:37.3 Ironkoukou
6 KONSTANTINOS PERVANAS 307 49 18:07.5 0:50.7 18:56.6 37:55.0
7 ELISAVET DIMOU 302 23 21:17.6 0:48.8 17:55.5 40:02.1 0
8 ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΣΙΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 324 37 23:08.1 1:17.3 16:38.3 41:03.7
9 ΜΑΡΙΑ-‘ΝΝΑ ΤΣΑΠΑΛΗ 323 17 24:07.2 0:46.5 16:49.1 41:43.0 Γ.Σ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
10 ΔΗΜΉΤΡΙΟΣ ΞΗΡΟΓΙΑΝΝΗΣ 318 45 22:54.1 1:13.0 18:29.8 42:37.0 Ανεξάρτητος
11 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΑΛΑΚΑΚΗΣ 313 27 24:27.7 1:16.5 18:00.7 43:45.0 Σαφανς
12 EFFIE KATRANTZI 306 42 25:26.0 1:16.0 19:47.9 46:30.0
13 ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΙΑΤΡΙΔΗΣ 314 36 25:39.7 1:15.0 19:43.0 46:37.7
14 GIORGOS KAIMAKIS 305 27 26:10.4 1:17.2 21:56.4 49:24.2
DNS KONSTANTINOS BOTOPOULOS 301 51 APS MILTIADES MARATHON
DNS NICK GKIKAS 303 38 Chorley Athletic and Triathlon Club
DNS COSTAS IOANNIDIS 304 29
DNS GRIGORIS SKOULARIKIS 309 37 ENERGY RACES
DNS ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ 310 38
DNS ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΓΙΑΡΕΝΗ 312 25 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
DNS ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕΑΣ 316 47 AdidasRunnersAthens
DNS ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΣΧΟΥ 317 21
DNS ΑΝΔΡΕΑΣ ΡΕΜΠΟΥΤΣΙΚΑΣ 319 17 Α.Σ. ΠΑΛΜΟΣ
DNS ΧΑΡΑ ΤΟΥΡΑΤΖΩΦ 321 42
DNS ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΣΑΛΙΚΗΣ 322 36
DNS ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΣΟΥΡΟΥΚΤΖΗ 326 27 Ολυμπιακός
DNS ΝΙΚΟΣ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ 327 32 Spartans
DQ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΜΠΕΛΑΣ 311 50 25:40.3 1:43.4 11:01.1 38:25.0 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

Super Sprint Aquathlon
Place Name Bib No Age SWIM Time T1 Time RUN Time Gun Time Club/ Team
1 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΟΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ 336 16 7:15.9 0:32.7 8:06.4 15:55.2 Α.Σ. ΠΑΛΜΟΣ
2 ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΖΟΛΑΣ 340 17 7:45.8 0:36.7 7:32.8 15:55.3 Α.Σ. ΠΑΛΜΟΣ
3 MARTON KROPKO 347 13 8:02.2 0:30.4 7:23.6 15:56.3 HUN
4 ALINA SINEVICH 348 14 8:11.9 0:29.4 7:26.4 16:07.9 BELARUS
5 ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΕΘΕΡΙΩΤΗΣ 339 16 7:17.8 0:39.8 8:20.2 16:18.0 NS COACHING
6 ARINA BABYCH 298 15 8:07.4 0:26.7 8:10.7 16:45.0 4 ELEMENTS
7 AIKATERINI SAPARI 293 27 8:11.2 0:31.8 8:24.7 17:07.8
8 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΣΚΙΝΑΣ 294 25 8:55.4 0:35.8 7:49.7 17:21.0
9 DIMOS CHRONOPOULOS 329 22 8:36.4 0:33.0 8:17.5 17:27.0 Energy Races
10 MADALENA RODRIGUES TOME 349 15 8:19.9 0:34.0 9:28.7 18:22.7 PORTUGAL
11 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΣΚΙΝΑΣ 337 25 9:03.4 0:59.0 8:23.3 18:25.8 Coffeehouse
12 KOSTAS IOANNIDIS 292 29 12:12.1 1:19.0 5:09.7 18:40.8
13 ANNA KRYLOVA 330 13 9:02.9 0:29.3 9:24.6 18:56.9 SC 4 th Element
14 ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΤΣΟΥΜΑ 342 15 8:55.8 0:44.1 9:36.8 19:16.7 Ironkoukou
15 ODYSSEAS AGGELINAS 328 14 11:05.5 0:41.2 9:22.5 21:09.4 N.O.K.Y
16 ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΤΣΑΠΑΛΗ 341 14 13:44.6 0:50.1 7:25.2 22:00.0 Γ.Σ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
17 ADAM KENEDY 295 13 22:40.8 1:12.2 10:01.8 33:55.0
DNS GIANNIS LALLAS 331 25
DNS KONSTANTINA MICHALOPOYLOY 332 50
DNS MAGDALENA STANKOVSKA 334 14 FYROM
DNS ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 338 44
DQ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ 335 12 11:07.7 0:37.9 5:13.3 16:58.9

Kids Aquathlon
Place Name Bib No Age SWIM Time T1 Time RUN Time Gun Time Club/ Team
1 ARTEM DYOMA 343 11 3:41.7 0:27.8 3:58.4 8:08.1 4 th Element
2 JAZMINA KROPKO 344 9 3:50.9 0:35.3 4:01.0 8:27.4 HUN
3 EVAGGELIA THEODOROU 345 11 3:59.1 0:45.1 4:33.6 9:18.0
4 ABEL KROPKO 350 9 4:25.6 0:33.7 4:28.9 9:28.4 HUN
5 AVA KENEDY 296 10 4:38.5 1:01.7 5:04.4 10:44.7
6 ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΣΦΙΝΙΩΤΗΣ 299 10 3:54.9 1:57.9 5:53.2 11:46.1
DNS ΑΝΤΩΝΙΑ ΤΣΑΠΑΛΗ 346 11

Energy Aquathlon
Women
Place Bib Number Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time RUN Time Chip Time Gun Time Club/ Team
1 315 3 ΜΑΡΙΛΟΥ ΚΑΖΑΜΑΡΙΩΤΗ 17 16:38.3 0:35.6 16:45.2 33:59.3 33:59.3 ΑΣ ΠΑΛΜΟΣ
2 302 7 ELISAVET DIMOU 23 21:17.6 0:48.8 17:55.5 40:02.1 40:02.1 0
3 323 9 ΜΑΡΙΑ-‘ΝΝΑ ΤΣΑΠΑΛΗ 17 24:07.2 0:46.5 16:49.1 41:43.0 41:43.0 Γ.Σ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
4 306 12 EFFIE KATRANTZI 42 25:26.0 1:16.0 19:47.9 46:30.0 46:30.0
DNS 312 DNS ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΓΙΑΡΕΝΗ 25 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
DNS 317 DNS ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΣΧΟΥ 21
DNS 321 DNS ΧΑΡΑ ΤΟΥΡΑΤΖΩΦ 42
DNS 326 DNS ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΣΟΥΡΟΥΚΤΖΗ 27 Ολυμπιακός

Men
Place Bib Number Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time RUN Time Chip Time Gun Time Club/ Team
1 297 1 VOLODYNGA SOLOMENIUK 17 15:40.1 0:34.9 14:37.6 30:52.7 30:52.7
2 320 2 ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΡΩΜΑΣ 44 18:52.7 0:44.7 14:14.8 33:52.3 33:52.3 Cardiometabolism
3 308 4 THEODORE SAKELLARIOU 31 19:04.5 0:47.7 17:37.2 37:29.6 37:29.6
4 325 5 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΣΟΥΜΑΣ 46 19:09.6 0:46.0 17:41.6 37:37.3 37:37.3 Ironkoukou
5 307 6 KONSTANTINOS PERVANAS 49 18:07.5 0:50.7 18:56.6 37:55.0 37:55.0
6 324 8 ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΣΙΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 37 23:08.1 1:17.3 16:38.3 41:03.7 41:03.7
7 318 10 ΔΗΜΉΤΡΙΟΣ ΞΗΡΟΓΙΑΝΝΗΣ 45 22:54.1 1:13.0 18:29.8 42:37.0 42:37.0 Ανεξάρτητος
8 313 11 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΑΛΑΚΑΚΗΣ 27 24:27.7 1:16.5 18:00.7 43:45.0 43:45.0 Σαφανς
9 314 13 ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΙΑΤΡΙΔΗΣ 36 25:39.7 1:15.0 19:43.0 46:37.7 46:37.7
10 305 14 GIORGOS KAIMAKIS 27 26:10.4 1:17.2 21:56.4 49:24.2 49:24.2
DNS 301 DNS KONSTANTINOS BOTOPOULOS 51 APS MILTIADES MARATHON
DNS 303 DNS NICK GKIKAS 38 Chorley Athletic and Triathlon Club
DNS 304 DNS COSTAS IOANNIDIS 29
DNS 309 DNS GRIGORIS SKOULARIKIS 37 ENERGY RACES
DNS 310 DNS ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ 38
DNS 316 DNS ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕΑΣ 47 AdidasRunnersAthens
DNS 319 DNS ΑΝΔΡΕΑΣ ΡΕΜΠΟΥΤΣΙΚΑΣ 17 Α.Σ. ΠΑΛΜΟΣ
DNS 322 DNS ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΣΑΛΙΚΗΣ 36
DNS 327 DNS ΝΙΚΟΣ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ 32 Spartans
DQ 311 DQ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΜΠΕΛΑΣ 50 25:40.3 1:43.4 11:01.1 38:25.0 38:25.0 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

Super Sprint Aquathlon
Female 13 and Under
Place Bib Number Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time RUN Time Chip Time Gun Time Club/ Team
1 330 13 ANNA KRYLOVA 13 9:02.9 0:29.3 9:24.6 18:56.9 18:56.9 SC 4 th Element
DQ 335 DQ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ 12 11:07.7 0:37.9 5:13.3 16:58.9 16:58.9

Female 14 to 15
Place Bib Number Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time RUN Time Chip Time Gun Time Club/ Team
1 348 4 ALINA SINEVICH 14 8:11.9 0:29.4 7:26.4 16:07.9 16:07.9 BELARUS
2 298 6 ARINA BABYCH 15 8:07.4 0:26.7 8:10.7 16:45.0 16:45.0 4 ELEMENTS
3 349 10 MADALENA RODRIGUES TOME 15 8:19.9 0:34.0 9:28.7 18:22.7 18:22.7 PORTUGAL
4 342 14 ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΤΣΟΥΜΑ 15 8:55.8 0:44.1 9:36.8 19:16.7 19:16.7 Ironkoukou
5 341 16 ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΤΣΑΠΑΛΗ 14 13:44.6 0:45.1 7:31.2 22:00.0 22:00.0 Γ.Σ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
DNS 334 DNS MAGDALENA STANKOVSKA 14 FYROM

Female 16 and Over
Place Bib Number Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time RUN Time Chip Time Gun Time Club/ Team
1 293 7 AIKATERINI SAPARI 27 8:11.2 0:31.8 8:24.7 17:07.8 17:07.8
DNS 332 DNS KONSTANTINA MICHALOPOYLOY 50

Male 13 and Under
Place Bib Number Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time RUN Time Chip Time Gun Time Club/ Team
1 347 3 MARTON KROPKO 13 8:02.2 0:30.4 7:23.6 15:56.3 15:56.3 HUN
2 295 17 ADAM KENEDY 13 22:40.8 1:12.2 10:01.8 33:55.0 33:55.0

Male 14 to 15
Place Bib Number Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time RUN Time Chip Time Gun Time Club/ Team
1 328 15 ODYSSEAS AGGELINAS 14 11:05.5 0:41.2 9:22.5 21:09.4 21:09.4 N.O.K.Y

Male 16 and Over
Place Bib Number Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time RUN Time Chip Time Gun Time Club/ Team
1 336 1 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΟΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ 16 7:15.9 0:32.7 8:06.4 15:55.2 15:55.2 Α.Σ. ΠΑΛΜΟΣ
2 340 2 ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΖΟΛΑΣ 17 7:45.8 0:36.7 7:32.8 15:55.3 15:55.3 Α.Σ. ΠΑΛΜΟΣ
3 339 5 ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΕΘΕΡΙΩΤΗΣ 16 7:17.8 0:39.8 8:20.2 16:18.0 16:18.0 NS COACHING
4 294 8 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΣΚΙΝΑΣ 25 8:55.4 0:35.8 7:49.7 17:21.0 17:21.0
5 329 9 DIMOS CHRONOPOULOS 22 8:36.4 0:33.0 8:17.5 17:27.0 17:27.0 Energy Races
6 337 11 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΣΚΙΝΑΣ 25 9:03.4 0:59.0 8:23.3 18:25.8 18:25.8 Coffeehouse
7 292 12 KOSTAS IOANNIDIS 29 12:12.1 1:19.0 5:09.7 18:40.8 18:40.8
DNS 331 DNS GIANNIS LALLAS 25
DNS 338 DNS ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 44

Kids Aquathlon
Female 9 and Under
Place Bib Number Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time RUN Time Chip Time Gun Time Club/ Team
1 344 2 JAZMINA KROPKO 9 3:50.9 0:35.3 4:01.0 8:27.4 8:27.4 HUN

Female 10 and Over
Place Bib Number Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time RUN Time Chip Time Gun Time Club/ Team
1 345 3 EVAGGELIA THEODOROU 11 3:59.1 0:45.1 4:33.6 9:18.0 9:18.0
2 296 5 AVA KENEDY 10 4:38.5 1:01.7 5:04.4 10:44.7 10:44.7
DNS 346 DNS ΑΝΤΩΝΙΑ ΤΣΑΠΑΛΗ 11

Male 9 and Under
Place Bib Number Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time RUN Time Chip Time Gun Time Club/ Team
1 350 4 ABEL KROPKO 9 4:25.6 0:33.7 4:28.9 9:28.4 9:28.4 HUN

Male 10 and Over
Place Bib Number Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time RUN Time Chip Time Gun Time Club/ Team
1 343 1 ARTEM DYOMA 11 3:41.7 0:27.8 3:58.4 8:08.1 8:08.1 4 th Element
2 299 6 ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΣΦΙΝΙΩΤΗΣ 10 3:54.9 1:57.9 5:53.2 11:46.1 11:46.1

Comments are closed.

Close
loading...