Comments are off for this post

Energy Triathlon Tolo 2016

Energy Triathlon Tolo 2016
October 2, 2016
Results TRIATHLON HELLAS

OVERALL

OLYMPIC DISTANCE

Female Finishers
Place Name Age Bib Number Team/Club SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 ANGELA MARLAGKOUTSOU 36 159 CBteam 26:40.4 1:19.7 1:05:10.3 1:10.3 51:14.2 2:25:35.1
2 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΜΠΡΑ 45 190 35:16.8 1:29.8 1:09:40.5 n/a 47:32.0 2:33:59.3
3 ΛΙΑΝΑ ΧΑΣΙΩΤΗ 30 192 chalandri triathlon team 35:04.2 1:57.3 1:10:31.4 n/a 51:32.7 2:39:05.6
4 ΔΑΝΑΗ ΠΑΓΩΝΑ ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ 39 125 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 38:29.3 1:59.6 1:12:06.0 n/a 49:19.3 2:41:54.3
5 CHRISTINA KORAI 43 153 WIND RUNNING TEAM 34:17.3 1:44.1 1:11:29.3 n/a 55:33.0 2:43:03.8
6 ΕLENI KOROLI 51 154 41:14.3 1:40.8 1:17:45.6 n/a 58:25.5 2:59:06.3

Male Finishers

Place Name Age Bib Number Team/Club SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 STAMATIS ROMAS 42 163 RomasProTraining 27:59.1 1:30.5 1:00:21.4 1:02.4 40:02.5 2:10:56.1
2 ΑΙΜΙΛΙΟΣ ΖΑΧΙΛΑΣ 31 176 NS COACHING 27:32.8 1:03.8 1:01:33.0 0:47.7 41:35.1 2:12:32.6
3 ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΔΕΔΕΣ 41 172 NSC 30:07.9 1:17.9 58:42.7 1:06.5 42:47.5 2:14:02.7
4 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 33 179 chalandri triathlon team 24:59.7 1:08.7 1:02:05.0 1:05.1 44:59.4 2:14:18.2
5 MINAS MALATOS 36 124 Cervelo Endurance Team 29:20.3 1:14.0 56:44.6 1:17.5 48:43.5 2:17:20.0
6 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΡΛΑΓΚΟΥΤΣΟΣ 39 183 ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΟ 29:52.8 1:08.6 1:00:37.1 1:33.2 47:26.5 2:20:38.4
7 ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΗΣ 38 166 Συλ. Αθλ. Λοκρίδας ΝΙΚΕΑΣ 30:42.6 1:31.0 1:04:25.9 n/a 45:50.7 2:22:30.3
8 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΑΛΙΟΥΚΗΣ 28 182 ALEX ENDURANCE GAGNG 29:23.4 1:30.6 1:06:32.6 n/a 45:41.7 2:23:08.4
9 ΚΩΣΤΑΣ ΚΩΣΤΙΜΠΑΣ 43 109 25:31.9 1:49.5 1:10:03.2 n/a 47:10.5 2:24:35.1
10 ARMANDOS LINARDOS 36 157 RED STAR 24:23.4 1:35.6 1:07:33.3 1:38.2 50:05.6 2:25:16.3
11 CHRISTOS LAMPROU 33 156 CBteam 30:41.8 2:11.7 1:02:27.3 n/a 50:14.1 2:25:35.0
12 ΗΛΙΑΣ ΖΑΡΟΚΩΣΤΑΣ 23 175 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. 34:49.2 2:26.2 1:02:46.9 n/a 47:01.3 2:27:03.7
13 IASON MOURELLOS 22 161 27:48.9 2:50.5 1:11:59.9 n/a 45:20.0 2:27:59.6
14 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ 54 167 34:43.2 2:44.8 59:59.7 n/a 51:15.8 2:28:43.5
15 NICKOS MOSCHIS 40 160 Apollon Triathlon Club 30:59.2 1:32.4 1:04:04.7 n/a 54:05.6 2:30:42.0
16 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 41 180 35:00.8 2:01.8 1:07:28.2 n/a 46:22.2 2:30:53.1
17 ΛΑΖΑΡΟΣ ΠΡΕΒΕΖΙΑΝΟΣ 53 110 33:00.8 1:58.2 1:04:47.3 n/a 51:31.0 2:31:17.6
18 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΥΡΕΓΓΕΛΑΣ 35 189 26:56.5 1:44.2 1:08:17.8 n/a 56:19.5 2:33:18.1
19 ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΝΕΤΣΗΣ 41 178 RED STAR 33:28.4 2:06.6 1:06:14.8 n/a 51:46.5 2:33:36.5
20 ΑΛΈΞΗΣ ΓΕΡΆΣΗΣ 47 171 Krommidas coaching 29:43.9 1:52.4 1:15:10.9 1:30 47:50.9 2:36:08.4
21 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΧΑΡΑΤΣΗΣ 54 191 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 34:38.8 1:09.6 1:02:30.3 n/a 58:17.8 2:36:36.5
22 ΑΝΔΡΈΑΣ ΣΙΓΆΛΑΣ 46 188 29:27.6 2:41.8 1:13:38.1 n/a 51:45.0 2:37:32.6
23 THANASIS DIMITRIADIS 33 152 35:53.8 2:02.7 1:09:18.6 n/a 51:49.5 2:39:04.8
24 ATHANASIOS PAFOS 46 162 Myathlete 34:50.8 2:39.7 1:11:50.5 n/a 51:39.1 2:41:00.2
25 ΚΏΝΣΤΑΣ ΛΟΥΚΆΣ 48 181 sdim thivas 38:40.8 3:23.8 1:11:46.6 n/a 47:48.9 2:41:40.1
26 ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ 45 177 MY ATHLETE 33:52.7 2:11.0 1:15:42.1 n/a 57:37.1 2:49:23.1
27 ΝΙΚΌΛΑΟΣ ΑΝΔΡΗΣ 19 168 Νηρηίδα 35:07.4 2:50.2 1:12:11.7 n/a 59:16.8 2:49:26.2
28 ΠΕΤΡΟΣ ΜΠΟΣΚΟΣ 37 115 NUVENTI TRIATHLON 36:43.7 1:48.8 1:13:41.2 n/a 58:21.2 2:50:35.0
29 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 38 193 XYMOI ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 36:15.5 2:31.6 1:13:21.8 n/a 58:34.0 2:50:43.0
30 DIMITRIS ADRAKTAS 44 150 Delta Running team 33:51.1 2:28.7 1:20:58.5 n/a 53:25.9 2:50:44.3
31 ΝΙΚΟΣ ΓΕΡΑΡΔΗΣ 25 170 35:39.6 2:44.4 1:08:37.3 n/a 1:07:05.0 2:54:06.5
32 ΚΩΣΤΑΣ ΦΟΥΡΓΚΑΛ 22 104 ΝΗρηίδα 27:39.9 4:55.7 1:20:06.7 n/a 1:01:46.5 2:54:28.9
33 ΘΑΝΟΣ ΕΦΡΑΙΜΙΔΗΣ 51 174 ΑΠΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 39:58.8 3:07.8 1:20:09.4 n/a 51:51.7 2:55:07.9
34 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΛΑΧΟΔΗΜΗΤΡΗΣ 39 111 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 40:16.1 3:49.5 1:14:00.4 n/a 57:16.8 2:55:23.0
35 MIHALIS KYPRIOTIS 57 155 N.A.O.Kerkyras 35:10.5 3:52.5 1:16:26.9 n/a 1:03:11.6 2:58:41.7
36 GEORGE TSEKOURAS 38 164 44:05.8 2:07.2 1:10:37.9 n/a 1:03:56.6 3:00:47.8
37 LEE MASON 42 103 39:18.3 3:11.0 1:23:51.6 n/a 55:09.7 3:01:30.7
38 XRISTOS ZAFEIRIS 38 165 40:29.3 2:41.4 1:15:29.6 n/a 1:04:29.9 3:03:10.3
39 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ 36 185 45:46.8 4:00.6 1:23:59.6 n/a 1:05:06.3 3:18:53.5
40 ΓΙΏΡΓΟΣ ΑΡΓΥΡΌΠΟΥΛΟΣ 43 169 Silverbirds 41:04.9 4:55.8 1:27:32.0 n/a 1:06:14.4 3:19:47.3
41 ΠΕΤΡΟΣ ΟΡΦΑΝΟΣ 39 187 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ n/a n/a n/a n/a 3:23:17.5 3:23:17.5
42 ΛΟΥΚΑΣ ΔΡΕΛΛΑΣ 28 173 ΤΡΑΧΙΝΑ 45:08.7 4:18.1 1:29:36.5 n/a 1:17:48.9 3:36:52.3
43 JEAN-PAUL MICHEL 51 106 France 39:37.5 5:51.7 1:19:31.6 n/a 1:32:26.2 3:37:27.2
DNF ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΜΠΑΒΑΣ 26 184 Protypo Gym Rafina 33:41.9 1:53.7 1:03:26.5
DNS ARISTEIDIS BOMPOS 33 151
DNS MARIOS LOULOUDIS 31 158
DNS ΣΠΎΡΟΣ ΝΤΊΛΗΣ 44 186
DNS ATHANASIOS DIMAKIS 37 302

AQUATHLON

Female Finishers
Place Name Age Bib Number Team/Club SWIM Time T1 Time RUN Time Gun Time
1 ΜΑΡΙΛΟΥ ΚΑΖΑΜΑΡΙΩΤΗ 15 20 Α.Σ.ΠΑΛΜΟΣ 12:59.7 0:43.5 21:33.4 35:16.7
2 ΡΑΦΑΗΝΤΊΝΑ ΠΑΤΡΙΚΈΛΛΗ 24 101 Red Star Triathlon Team 15:56.2 0:59.8 20:49.6 37:45.7
3 CHRISTINA GONIDI 22 29 13:30.5 1:04.2 24:34.9 39:09.7
4 ΒΑΣΙΛΙΚΉ ΚΟΝΟΜΌΔΗ 22 220 16:12.9 1:04.3 22:43.7 40:01.0
5 ΕΛΕΝΑ ΚΑΒΑΛΙΕΡΑΤΟΥ 47 244 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 16:30.1 1:04.0 22:58.5 40:32.5
6 ΖΩΗ ΤΣΙΑΛΛΑ 34 239 17:59.4 n/a 26:34.5 44:34.5
7 ΝΤΑ’Ι’ΑΝΑ ΒΑΤΗ 50 49 RED STAR 18:43.6 1:12.2 25:58.2 45:54.1
8 ΜΑΡΙΝΑ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ 35 231 RIG-B RACING TEAM 16:12.9 1:21.9 29:06.1 46:41.1
9 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ 42 222 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 18:22.9 1:45.2 27:46.9 47:55.0
10 ΑΝΔΡΙΑΝΑ ΦΟΥΣΕΚΗ 32 241 19:49.0 n/a 29:30.1 49:21.8
11 ΦΩΤΕΙΝΗ ΘΕΟΔΩΡΟΥ 36 245 20:05.4 n/a 31:38.0 51:43.9
12 DRAGANA CEJOVIC 49 27 Runner Store Trail Team 20:56.9 2:07.3 29:21.7 52:26.0
13 ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΜΠΙΣΚΟΥ 35 223 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΡΓΟΥΣ 21:57.7 3:31.7 29:49.8 55:19.3
14 ΔΈΣΠΟΙΝΑ ΠΕΡΜΑΧΟΥ 36 233 21:09.7 3:35.8 33:53.8 58:39.4
15 KATERINA BRANDYS 38 26 27:08.7 2:56.9 28:54.3 58:59.9

Male Finishers

Place Name Age Bib Number Team/Club SWIM Time T1 Time RUN Time Gun Time
1 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ 27 21 ATHENS TRIATHLON TEAM 11:28.6 0:39.2 18:58.4 31:06.3
2 GIORGOS GOUNTAS 45 55 ΙΩΝάΣ 13:00.9 0:51.3 21:08.3 35:00.5
3 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ 27 43 ΕΥΚΛΗΣ 17:15.0 0:48.7 19:11.3 37:15.1
4 ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΚΑΛΙΩΤΗΣ 39 237 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΟΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 14:49.9 1:05.8 22:04.2 37:59.9
5 PANOS KOURIS 30 36 14:20.3 1:22.5 23:22.4 39:05.3
6 ΔΗΜΉΤΡΙΟΣ ΜΠΟΥΛΟΎΣΗΣ 21 224 18:01.9 1:35.0 19:59.2 39:36.2
7 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΦΟΥΣΕΚΗΣ 15 242 ΤΡΙΤΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 16:49.6 n/a 24:38.1 40:27.7
8 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ 34 44 15:21.7 1:52.0 24:32.7 41:46.5
9 LAZAROS BARDAKOS 37 25 13:11.6 1:34.8 29:08.8 43:55.3
10 ARISTIDES KATHOPOULIS 39 31 18:25.4 2:07.8 23:58.9 44:32.1
11 ΗΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ 41 229 19:39.2 2:10.9 23:01.2 44:51.4
12 ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΛΑΜΠΡΟΥ 42 81 LOS VATHROS 18:39.5 1:25.3 25:27.6 45:32.5
13 ΣΤΑΥΡΌΣ ΧΑΝΟΣ 36 243 17:34.8 n/a 28:01.3 45:35.0
14 ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΟΥΣΗΣ 24 216 FEEL BETTER TEAM KIFISSIA 20:25.2 2:36.5 23:11.4 46:13.1
15 ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ 35 230 Ανεξαρτητος 19:17.9 2:09.1 24:54.7 46:21.8
16 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΨΑΝΗΣ 36 219 KYTHIRA RUNNERS 19:20.2 1:40.5 25:30.9 46:31.6
17 NIFON PAPOURTZIS 40 39 MARVIN 14:43.2 2:14.7 29:43.6 46:41.5
18 ΙΩΆΝΝΗΣ ΣΙΓΆΛΑΣ 15 235 16:12.4 2:41.3 27:49.3 46:43.1
19 ΔΗΜΉΤΡΙΟΣ ΛΙΝΤΖΕΡΆΚΟΣ 20 221 18:58.0 1:49.0 26:15.8 47:03.0
20 DIMITRIS KATSOULIS 75 33 S.D.Y.P. 18:05.4 2:00.6 27:20.1 47:26.2
21 ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΦΥΛΙΑΣ 33 232 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 20:07.1 2:02.6 25:23.5 47:33.3
22 ΚΩΣΤΑΣ ΤΟΓΙΑΣ 45 236 21:58.9 2:23.9 23:18.6 47:41.6
23 ΝΙΚΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ 39 45 Α.Κ. ΜΠΑΚΟΥΛΑ 20:42.5 1:35.4 26:42.0 48:59.9
24 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΡΥΔΗΣ 29 218 14:45.1 1:51.8 33:40.5 50:17.6
25 NIKOS PAPAIOANNOU 24 38 20:24.8 2:38.1 28:01.3 51:04.4
26 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΛΦΑΟΓΛΟΥ 36 215 19:37.3 3:06.5 29:22.8 52:06.7
27 ΔΙΟΜΉΔΗΣ ΒΑΣΙΛΑΚΌΠΟΥΛΟΣ 21 46 25:38.8 1:46.0 25:43.2 53:08.1
28 ΒΑΣΊΛΗΣ ΟΡΤΆΚΗΣ 26 228 Protypo Gym Rafina 18:10.8 2:54.6 33:05.9 54:11.4
29 DIMITRIS TSOUKATOS 44 41 g.s.tirou 26:17.9 2:53.7 25:06.3 54:18.0
30 ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΣΑΒΑΛΛΟΣ 30 238 23:15.5 n/a 31:06.0 54:21.5
31 ΔΗΜΉΤΡΗΣ ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ 41 234 25:29.3 2:54.3 29:58.5 58:22.2
32 ΒΑΣΊΛΕΙΟΣ ΚΑΡΑΜΑΟΎΝΑΣ 54 217 18:36.8 4:29.8 35:36.9 58:43.6
33 ΖΩΗΣ ΔΑΓΚΑΡΗΣ 42 48 21:56.7 2:56.5 35:00.0 59:53.3
34 ΑΝΑΣΤΆΣΙΟΣ ΟΙΚΟΝΌΜΟΥ 45 227 25:06.8 2:58.3 32:20.6 1:00:25.7
35 ΝΙΚΌΛΑΟΣ ΝΤΆΝΟΣ 66 226 24:54.0 2:16.1 33:59.8 1:01:10.0
36 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΛΚΟΥΝΟΣ 38 214 MAΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 21:49.8 2:13.8 39:06.2 1:03:09.9
DNS GIO ANDREAKOS 25 24
DNS DIMITRIS KONTOS 40 35
DNS ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΕΛΑΩΡΑΣ 30 47
DNS ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ 40 225

SUPER SPRINT

Female Finishers
Place Name Age Bib Number Team/Club SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 ΝΙΝΑ ΜΑΡΚΟΥ 31 73 ΕΥΡΟΣ Κ.Ο. ΝΑΥΠΛΙΟΥ 7:44.8 1:17.0 21:39.4 0:53.0 8:52.2 40:26.7
2 ΙΖΑΜΠΕΛΛΑ ΚΑΨΟΥΡΟΥ 30 64 NS COACHING 7:24.6 1:27.3 22:13.3 n/a 11:54.0 42:59.3
3 ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ ΣΙΔΕΡΗ 32 66 NS COACHING 10:47.1 1:23.1 26:03.8 n/a 11:35.4 49:49.5
4 ANASTASIA TSOUCHLI 32 34 12:06.2 4:06.4 26:05.1 n/a 14:20.5 56:38.3
5 ΑΙΝΤΑ ΜΑΝΩΛΙΚΑΚΗ 35 72 9:57.9 3:16.4 26:23.8 n/a 18:15.7 57:54.0
6 ΕΥΗ ΛΟΓΚΑΚΗ 49 69 MILTIADIS 13:22.0 3:27.5 28:22.4 n/a 15:07.7 1:00:19.8
7 ΓΑΡΥΦΑΛΙΑ ΖΑΜΠΟΥΡΑ 45 60 freerun.gr 12:15.7 2:45.6 31:36.9 n/a 17:48.3 1:04:26.6
8 ΙΩΑΝΝΑ ΡΑΛΛΗ 33 91 One_step_beyonde_endurance_team 10:41.3 3:07.8 34:47.7 n/a 18:15.1 1:06:52.1
9 ΛΙΝΑ ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ 49 134 ΣΔΥΜ 11:10.0 4:04.0 34:52.5 n/a 16:47.3 1:06:53.9
10 RUTH LINGOU 41 19 12:41.6 2:21.3 42:47.8 n/a 24:02.5 1:21:53.3
DNS ΈΛΛΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΎΛΟΥ 35 78
DNS ΙΩΑΝΝΑ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ 33 79 Ns coaching
DNS ΜΑΡΊΑ ΜΕΣΤΟΎΣΗ 46 301
Male Finishers

Place Name Age Bib Number Team/Club SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ 27 4 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 4:55.7 0:48.6 17:33.0 0:35.9 7:22.3 31:15.7
2 ΑΓΓΕΛΟΣ ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ 18 5 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 5:44.9 0:42.9 17:13.0 0:46.8 7:05.5 31:33.3
3 SPYROS CHRYSIKOPOULOS 25 6 4:55.6 0:49.0 18:27.6 0:45.8 8:40.1 33:38.2
4 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΟΝΗΡΕΑΣ 16 90 ΝΟ.Κ.Υ. 6:01.8 0:59.2 17:49.0 0:56.3 8:17.0 34:03.6
5 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΑΠΠΑΣ 18 82 ΓΑΣ ΙΛΙΣΌΣ 6:22.1 1:03.7 20:22.8 0:56.0 9:42.0 38:26.7
6 ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΟΤΣΙΚΑΣ 30 131 Μαραθωνοδρόμοι Δρομείς Αργολίδας 6:47.6 1:51.9 20:24.9 1:39.2 9:06.5 39:50.3
7 GANCHO NIKOLOV 42 22 gancho massage 8:42.0 0:56.0 20:35.5 1:02.2 8:43.1 39:58.9
8 ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΟΥΒΑΣ 34 57 ΣΔΥΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 7:27.0 1:31.7 19:50.4 1:16.2 10:41.9 40:47.5
9 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΡΑΠΤΗΣ 37 92 my athlete 7:21.4 1:16.6 21:23.2 1:21.4 9:37.5 41:00.3
10 ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΡΑΣ 36 116 8:01.5 1:17.7 20:36.6 0:58.8 10:10.0 41:04.7
11 ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΣΗΣ 41 58 8:07.8 1:59.3 20:32.5 0:51.9 10:15.9 41:47.5
12 ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ 46 42 All Terrain Runners 10:04.3 1:23.2 20:49.8 n/a 10:24.4 42:41.8
13 CHRISTOS PALAIOLOGOS 31 23 7:10.6 n/a 24:24.9 n/a 12:14.1 42:52.9
14 ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥ 27 133 NS COACHING 9:23.9 1:31.6 19:40.6 n/a 12:23.0 42:59.3
15 PANAGIOTIS THEODOROPOULOS 47 32 ΑΤΟΜΙΚΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ 10:39.6 1:14.0 20:31.9 n/a 10:53.1 43:18.7
16 EFSTATHIOS TALIATOUDAS 35 107 WIND Running Team 9:01.7 2:05.2 21:57.6 n/a 10:31.2 43:35.9
17 STELIOS KOULOUMPIS 32 18 7:42.1 2:20.9 23:31.2 n/a 11:23.0 44:57.3
18 ΚΩΣΤΑΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ 18 119 10:25.2 2:22.8 22:59.1 n/a 9:38.1 45:25.4
19 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΟΥΣΗΣ 29 62 8:19.3 2:32.9 24:19.5 n/a 10:27.7 45:39.6
20 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΠΟΥΝΤΑΛΑΣ 30 75 ΠΑΓΩΜΕΝΕΣ ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΕΣ 8:11.6 2:57.1 22:23.3 n/a 12:12.0 45:44.1
21 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟ? 61 56 Ανεξαρτητο? 11:57.0 1:39.9 21:30.3 n/a 10:56.1 46:03.5
22 ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΡΑΝΤΑΚΗΣ 46 97 8:22.6 2:39.5 22:35.2 n/a 12:29.7 46:07.0
23 ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΜΥΡΛΗΣ 47 114 9:28.1 2:51.6 21:20.4 n/a 12:49.4 46:29.6
24 ΝΙΚΟΣ ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ 38 98 9:27.0 1:33.5 21:31.7 n/a 14:30.8 47:03.1
25 ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΠΑΠΠΑΣ 45 83 10:00.5 1:38.4 23:02.3 n/a 12:36.6 47:18.0
26 COSTAS IOANNIDIS 37 123 8:30.1 2:11.3 25:14.1 n/a 11:32.0 47:27.6
27 ΑΡΙΣΤΕΊΔΗΣ ΣΏΤΗΡΑΣ 20 132 8:47.3 2:17.0 24:30.1 n/a 12:11.6 47:46.1
28 GEORGIOS SCHINAS 41 28 12:37.5 1:45.7 21:39.9 n/a 12:09.6 48:12.8
29 ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΣΙΡΔΗΜΟΣ 54 105 10:32.4 2:23.8 20:58.4 n/a 15:24.6 49:19.4
30 ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΥΡΙΟΣ 27 68 8:45.7 2:08.0 25:14.4 n/a 13:23.0 49:31.3
31 GEORGIOS ILIAS 26 16 Greece 11:53.8 n/a 27:08.3 n/a 12:50.5 51:52.8
32 ΜΑΡΙΟΣ ΧΡΟΝΗΣ 42 128 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 9:34.2 2:01.0 24:11.1 n/a 16:37.7 52:24.2
33 ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΜΠΕΡΗΣ 45 63 KARBER TEAM 11:09.2 3:02.2 25:22.0 n/a 13:22.7 52:56.2
34 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΠΑΠΑΔΗΜΟΣ 30 77 9:42.5 4:07.9 26:38.7 n/a 12:41.2 53:10.4
35 IOANNIS DEDES 33 15 7:50.4 4:01.1 30:45.0 n/a 12:51.8 55:28.5
36 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΜΥΡΝΙΩΤΑΚΗΣ 45 102 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ-ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 11:54.1 3:15.8 26:58.0 n/a 14:12.8 56:20.9
37 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΝΙΑΤΗΣ 47 70 Ανεξαρτητοσ 12:39.3 3:12.3 27:00.3 n/a 15:05.0 57:57.0
38 DIMITRIOS KALOGEROPOULOS 32 17 anexartitos 13:02.9 3:28.1 26:25.0 n/a 15:01.5 57:57.6
39 ΚΩΣΤΑΣ ΠΕΡΙΣΣΗΣ 30 89 11:35.8 3:22.6 28:11.0 n/a 14:53.2 58:02.8
40 ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΓΥΡΌΠΟΥΛΟΣ 49 50 freerun.gr 10:24.3 2:30.5 30:59.6 n/a 14:53.9 58:48.4
41 SPYRIDON SKIADOPOULOS 48 30 ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ 9:48.3 7:03.0 26:13.0 n/a 16:06.1 59:10.5
42 ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ ΜΑΝΤΈΛΟΣ 40 71 9:24.1 3:27.4 32:09.7 n/a 17:46.6 1:02:47.9
43 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΕΞΑΡΧΟΣ 52 59 11:31.8 3:28.3 33:19.7 n/a 14:45.1 1:03:05.1
44 ΝΊΚΟΣ ΜΑΓΚΟΣ 30 113 ΙΩΝάΣ ΑμεΑ 10:41.9 3:03.2 34:50.5 n/a 18:18.8 1:06:54.5
45 ΜΑΡΙΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ 19 112 ΙΩΝάΣ ΑμεΑ 13:10.9 3:13.4 29:43.5 n/a 21:51.3 1:07:59.3
DNF ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΧΑΙΡΑΣ 20 74 9:19.9
DNS PARASKEVAS ARGYRIADIS 43 14
DNS ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ 38 40 chiosrunning
DNS ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΥΡΙΑΖΗΣ 35 67
DNS ΑΝΔΡΕΑΣ ΝΙΝΗΣ 39 76 Α Π Σ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ
DNS MIKE PANTELIDAKIS 50 126 Red star triathlon club
DNS ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΦΙΟΡΑΚΗΣ 32 130
DNS ΔΗΜΉΤΡΗΣ ΔΑΝΙΗΛ 60 13 Argos Sec

SUPER SPRINT YOUTH

Female Finishers
Place Name Age Bib Number Team/Club SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 ROBYN WOODGATE 13 10 ΝΟ.Κ.Υ. 6:23.3 1:02.0 22:37.6 0:43.8 10:10.8 40:57.7
2 APOLLONIA MITROPAPA 12 287 RED STAR TRIATHLON CLUB 6:50.6 1:06.2 22:56.7 0:50.2 9:55.2 41:39.1
3 ΧΡΙΣΤΊΝΑ ΡΏΤΑ 12 95 Red star triathlon club 6:37.9 1:09.9 25:13.0 1:04.1 11:08.9 45:14.1
4 AIMILIA VALMA 12 122 RED STAR TRIATHLON CLUB 6:37.4 1:09.4 26:00.4 n/a 18:34.1 52:21.4
5 ΝΊΚΗ ΣΚΛΑΒΟΎΝΟΥ 14 99 ΑΣ ΝΗΡΗΙΔΑ 6:41.5 1:13.3 32:56.9 n/a 12:54.2 53:46.0
6 ΛΙΝΤΑ ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΥ 14 247 9:25.7 2:18.7 30:53.0 n/a 17:11.5 57:36.9
7 ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΓΑΪΤΑΝΗ 14 53 ΝΟ.Κ.Υ. 6:45.1 1:26.6 24:50.2 0:53.9 24:10.0 58:06.0
DNF NEFELI BARKA 12 278 8:09.2 3:20.4 19:03.2 5:43.0
DNF ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΠΑΝΤΕΛΙΔΑΚΗ 13 127 Red star triathlon club 6:27.2 1:32.3 13:10.2

Male Finishers

Place Name Age Bib Number Team/Club SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 LOUIS WOODGATE 14 7 ΝΟ.Κ.Υ. 5:24.1 0:59.0 19:37.6 0:34.6 8:34.2 35:09.7
2 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΚΕΛΗΣ 12 100 RED STAR 5:42.5 1:10.4 21:38.7 0:59.5 11:01.5 40:32.8
3 ΛΑΜΠΡΟΣ ΓΚΟΥΝΤΟΥΜΗΣ 15 54 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 5:04.9 1:45.4 23:31.3 0:49.6 10:22.9 41:34.2
4 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ 13 129 ΝΟ.Κ.Υ. 7:24.6 1:54.2 20:54.2 1:11.8 10:10.4 41:35.3
5 ΛΟΥΤΣΙΑΝ ΙΓΝΑΤ 11 61 ΝΟ.Κ.Υ. 6:50.6 1:13.2 22:28.5 0:55.6 10:18.1 41:46.2
6 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΡΝΟΚΟΥΡΟΣ 12 51 ΝΟ.Κ.Υ. 6:45.3 1:19.4 23:36.0 0:50.6 10:21.2 42:52.6
7 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΡΝΟΚΟΥΡΟΣ 12 52 ΝΟ.Κ.Υ. 7:48.9 1:27.6 22:50.6 0:56.4 10:05.0 43:08.7
8 ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓΓΕΛΙΝΑΣ 12 37 ΝΟ.Κ.Υ. 8:08.3 1:22.4 24:09.9 0:56.7 10:00.7 44:38.1
9 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΠΠΑΣ 14 80 8:19.5 1:38.3 24:59.2 n/a 10:51.8 45:49.0
10 ΑΙΜΙΛΙΟΣ ΒΕΛΗΣ 10 65 ΝΟ.Κ.Υ. 9:08.8 2:15.9 28:40.8 n/a 13:44.9 53:50.5
11 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΑΡΑΚΙΝΙΩΤΗΣ 14 96 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 5:13.1 1:30.6 27:08.4 n/a 21:13.7 55:06.0
12 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΑΦΟΣ 13 85 10:24.0 4:21.2 45:49.9 n/a 24:01.1 1:24:36.4
DNF ARGYRIS GIANNISIS 12 284 7:47.0 3:23.9 31:59.6

Female Finishers
Place Name Age Bib Number Team/Club SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΝΕΤΣΗ 11 292 RED STAR 14:49.3 6:04.7 19:54.0
2 ΑΜΑΝΤΑ ΓΚΕΛΗ 10 200 RED STAR 14:35.5 6:12.1 20:47.7
3 ΣΤΈΛΛΑ ΡΏΤΑ 8 206 Red star triathlon club 15:07.8 5:53.9 21:01.7
4 ΜΑΡΙΑΛΕΝΑ ΚΑΝΕΤΣΗ 9 293 RED STAR 16:10.2 6:37.2 22:47.5
5 ΣΟΦΙΑ ΤΖΑΚΙΑ 8 201 N.O.KY 16:26.7 6:36.1 23:02.9
6 ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΝΤΟΥΛΙΑ 12 118 DAMALAS COACHING 13:48.2 10:09.7 23:58.0
7 ΝΑΥΣΙΚΑ ΣΚΟΤΑΔΗ 8 202 ΝΟ.Κ.Υ. 18:05.5 8:40.4 26:46.0
8 ΜΑΡΘΑ ΣΚΟΤΑΔΗ 9 204 ΝΟ.Κ.Υ. 18:35.8 8:22.2 26:58.0
9 ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΔΟΥΣΗ 9 289 16:29.3 8:46.8 27:16.0
10 ΠΑΥΛΙΝΑ ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΥ 11 213 20:28.4 7:44.5 28:12.9
11 ΕΛΕΝΗ ΔΟΥΣΗ 12 290 20:57.4 8:18.4 29:15.9
12 EVAGGELIA GKOLEMI 10 285 NHRHIDA 17:16.5 9:02.7 30:05.6
13 ΜΥΡΣΙΝΗ ΣΑΡΑΚΙΝΙΩΤΗ 8 205 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 20:43.1 9:22.5 30:05.7
14 ΜΑΡΙΑΛΕΝΑ ΜΑΝΤΕΛΟΥ 9 108 27:17.1 8:11.9 35:29.1
DNS ΗΛΙΑΝΑ ΚΑΚΟΥΤΗ 8 391 ΝΟ.Κ.Υ.

Male Finishers

Place Name Age Bib Number Team/Club SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 MAXIMOS AIVATIDIS 9 272 O.F.N.IONIA 14:24.2 5:19.8 19:44.0
2 ΝΙΚΌΛΑΟΣ ΛΕΒΕΙΔΙΏΤΗΣ 9 294 11:01.0 7:44.1 22:45.4
3 ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ 11 288 17:21.9 8:54.1 26:16.0
4 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΣΙΡΔΗΜΟΣ 8 199 19:27.4 6:58.0 26:25.4
5 KONSTANTINOS GKOLEMIS 11 286 NHRHIDA 18:04.0 9:13.9 27:21.4
6 ΜΑΡΚΟΣ ΠΑΦΟΣ 10 210 19:44.8 7:41.1 27:25.9
7 NIKOLAOS GEORGIDAKIS 12 279 !!!! 16:40.0 18:20.7 34:40.1
8 ΠΕΤΡΟΣ ΠΕΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ 13 207 18:01.0 16:39.7 34:40.7
9 ΒΑΣΙΛΗΣ ΘΕΟΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ 10 117 18:18.4 17:55.7 36:14.1

RELAYS

Place Name Age Bib Number Team/Club SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 PANTELIS AIVATIDIS 40 141 O.F.N.IONIA 20:15.3 0:40.9 53:32.4 19:49.4 18:27.9 1:52:46.2
2 ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΠΟΔΗΣ 40 138 MAX FORCE TEAM 23:47.3 0:50.9 54:48.8 0:48.5 35:55.5 1:56:11.3
3 ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΣΟΥΒΑΤΖΟΓΛΟΥ 40 142 NS COACHING 26:13.7 0:46.0 52:01.3 n/a 41:07.8 2:00:09.0
4 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ 40 145 ΙΠΤΑΜΕΝΟΙ 20:42.6 0:56.1 57:38.7 0:46.6 40:23.8 2:00:28.0
5 ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗΣ 40 135 ΡΟΥΚΕΤΕΣ 25:48.6 1:01.4 57:22.3 1:02.6 46:50.9 2:12:06.0
6 KONSTANTINOS MYLONOPOULOS 40 147 26:52.2 1:03.2 1:00:17.4 0:50.4 46:43.2 2:15:46.5
7 ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ ΑΓΓΟΥΡΙΔΑΚΗ 40 146 MusicSwims 25:29.7 1:09.1 1:09:04.1 n/a 41:51.9 2:17:35.0
8 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΙΑΠΑΣ 40 198 NSCOACHING 31:33.8 1:02.4 1:01:34.9 n/a 44:52.6 2:19:04.0
9 ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ ΣΤΑΜΑΤΌΠΟΥΛΟΣ 40 136 Νηρηίδα 26:03.1 1:05.0 1:04:25.7 0:46.1 48:13.0 2:20:33.1
10 ΠΕΤΡΟΣ ΓΟΥΓΟΥΛΑΣ 40 197 G.O.D. TEAM 31:35.8 1:09.4 1:05:26.1 n/a 51:13.5 2:29:25.0
11 IOANNIS MARIOLAS 40 144 rainfall 31:05.0 0:58.2 1:01:13.0 n/a 56:25.6 2:29:42.0
12 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ 40 140 33:56.6 0:57.2 1:07:24.8 n/a 50:25.4 2:32:44.2
13 ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ 40 143 28:09.8 1:24.4 1:11:27.4 n/a 57:43.8 2:38:45.5
14 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΚΙΑΟΥΡΗΣ 40 148 31:37.0 1:25.3 1:12:21.4 n/a 54:17.4 2:39:41.3
15 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΤΑΘΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ 40 149 23:56.8 0:56.4 1:17:01.9 n/a 59:55.0 2:41:50.2
16 ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ 40 139 ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ <ΓΥΜΝΑΣΙΟΝ FITNESS CLUB 37:12.5 1:12.3 1:10:27.0 n/a 53:38.6 2:42:30.6
17 ΑΦΕΝΤΟΥΛΗΣ ΣΤΑΦΥΛΑΡΑΚΗΣ 40 196 38:03.6 1:09.7 1:14:33.4 n/a 53:57.2 2:47:44.1
18 XENI KEIVANIDOU 40 195 Concept 39:20.1 1:16.8 1:13:03.6 n/a 55:26.6 2:49:07.3
19 ΕΛΕΝΗ ΜΠΡΕΓΙΑΝΝΗ 40 137 Top Action Hypergym 43:07.7 1:11.0 1:07:51.2 n/a 1:02:56.2 2:55:06.3

AGE GROUP Results

OLYMPIC DISTANCE

Female 30 to 39
Place Overall Plc Name Age Team/Club SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 12 ANGELA MARLAGKOUTSOU 36 159 CBteam 26:40.4 1:19.7 1:05:10.3 1:10.3 51:14.2 2:25:35.1
2 26 ΛΙΑΝΑ ΧΑΣΙΩΤΗ 30 192 chalandri triathlon team 35:04.2 1:57.3 1:10:31.4 n/a 51:32.7 2:39:05.6
3 29 ΔΑΝΑΗ ΠΑΓΩΝΑ ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ 39 125 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ 38:29.3 1:59.6 1:12:06.0 n/a 49:19.3 2:41:54.3

Female 40 to 49
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 21 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΜΠΡΑ 45 190 35:16.8 1:29.8 1:09:40.5 n/a 47:32.0 2:33:59.3
2 30 CHRISTINA KORAI 43 153 WIND RUNNING TEAM 34:17.3 1:44.1 1:11:29.3 n/a 55:33.0 2:43:03.8

Female 50 to 59
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 41 ΕLENI KOROLI 51 154 41:14.3 1:40.8 1:17:45.6 n/a 58:25.5 2:59:06.3

Male 29 and Under
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 8 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΑΛΙΟΥΚΗΣ 28 182 ALEX ENDURANCE GAGNG 29:23.4 1:30.6 1:06:32.6 n/a 45:41.7 2:23:08.4
2 13 ΗΛΙΑΣ ΖΑΡΟΚΩΣΤΑΣ 23 175 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. 34:49.2 2:26.2 1:02:46.9 n/a 47:01.3 2:27:03.7
3 14 IASON MOURELLOS 22 161 27:48.9 2:50.5 1:11:59.9 n/a 45:20.0 2:27:59.6
4 32 ΝΙΚΌΛΑΟΣ ΑΝΔΡΗΣ 19 168 Νηρηίδα 35:07.4 2:50.2 1:12:11.7 n/a 59:16.8 2:49:26.2
5 36 ΝΙΚΟΣ ΓΕΡΑΡΔΗΣ 25 170 35:39.6 2:44.4 1:08:37.3 n/a 1:07:05.0 2:54:06.5
6 37 ΚΩΣΤΑΣ ΦΟΥΡΓΚΑΛ 22 104 ΝΗρηίδα 27:39.9 4:55.7 1:20:06.7 n/a 1:01:46.5 2:54:28.9
7 48 ΛΟΥΚΑΣ ΔΡΕΛΛΑΣ 28 173 ΤΡΑΧΙΝΑ 45:08.7 4:18.1 1:29:36.5 n/a 1:17:48.9 3:36:52.3
DNF DNF ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΜΠΑΒΑΣ 26 184 Protypo Gym Rafina 33:41.9 1:53.7 1:03:26.5

Male 30 to 39
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 2 ΑΙΜΙΛΙΟΣ ΖΑΧΙΛΑΣ 31 176 NS COACHING 27:32.8 1:03.8 1:01:33.0 0:47.7 41:35.1 2:12:32.6
2 4 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 33 179 chalandri triathlon team 24:59.7 1:08.7 1:02:05.0 1:05.1 44:59.4 2:14:18.2
3 5 MINAS MALATOS 36 124 Cervelo Endurance Team 29:20.3 1:14.0 56:44.6 1:17.5 48:43.5 2:17:20.0
4 6 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΡΛΑΓΚΟΥΤΣΟΣ 39 183 ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΟ 29:52.8 1:08.6 1:00:37.1 1:33.2 47:26.5 2:20:38.4
5 7 ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΗΣ 38 166 Συλ. Αθλ. Λοκρίδας ΝΙΚΕΑΣ 30:42.6 1:31.0 1:04:25.9 n/a 45:50.7 2:22:30.3
6 10 ARMANDOS LINARDOS 36 157 RED STAR 24:23.4 1:35.6 1:07:33.3 1:38.2 50:05.6 2:25:16.3
7 11 CHRISTOS LAMPROU 33 156 CBteam 30:41.8 2:11.7 1:02:27.3 n/a 50:14.1 2:25:35.0
8 19 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΥΡΕΓΓΕΛΑΣ 35 189 26:56.5 1:44.2 1:08:17.8 n/a 56:19.5 2:33:18.1
9 25 THANASIS DIMITRIADIS 33 152 35:53.8 2:02.7 1:09:18.6 n/a 51:49.5 2:39:04.8
10 33 ΠΕΤΡΟΣ ΜΠΟΣΚΟΣ 37 115 NUVENTI TRIATHLON 36:43.7 1:48.8 1:13:41.2 n/a 58:21.2 2:50:35.0
11 34 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 38 193 XYMOI ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 36:15.5 2:31.6 1:13:21.8 n/a 58:34.0 2:50:43.0
12 39 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΛΑΧΟΔΗΜΗΤΡΗΣ 39 111 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 40:16.1 3:49.5 1:14:00.4 n/a 57:16.8 2:55:23.0
13 42 GEORGE TSEKOURAS 38 164 44:05.8 2:07.2 1:10:37.9 n/a 1:03:56.6 3:00:47.8
14 44 XRISTOS ZAFEIRIS 38 165 40:29.3 2:41.4 1:15:29.6 n/a 1:04:29.9 3:03:10.3
15 45 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ 36 185 45:46.8 4:00.6 1:23:59.6 n/a 1:05:06.3 3:18:53.5
16 47 ΠΕΤΡΟΣ ΟΡΦΑΝΟΣ 39 187 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ n/a n/a n/a n/a 3:23:17.5 3:23:17.5
DNS DNS ARISTEIDIS BOMPOS 33 151
DNS DNS MARIOS LOULOUDIS 31 158
DNS DNS ATHANASIOS DIMAKIS 37 302

Male 40 to 49
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 1 STAMATIS ROMAS 42 163 RomasProTraining 27:59.1 1:30.5 1:00:21.4 1:02.4 40:02.5 2:10:56.1
2 3 ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΔΕΔΕΣ 41 172 NSC 30:07.9 1:17.9 58:42.7 1:06.5 42:47.5 2:14:02.7
3 9 ΚΩΣΤΑΣ ΚΩΣΤΙΜΠΑΣ 43 109 25:31.9 1:49.5 1:10:03.2 n/a 47:10.5 2:24:35.1
4 16 NICKOS MOSCHIS 40 160 Apollon Triathlon Club 30:59.2 1:32.4 1:04:04.7 n/a 54:05.6 2:30:42.0
5 17 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 41 180 35:00.8 2:01.8 1:07:28.2 n/a 46:22.2 2:30:53.1
6 20 ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΝΕΤΣΗΣ 41 178 RED STAR 33:28.4 2:06.6 1:06:14.8 n/a 51:46.5 2:33:36.5
7 22 ΑΛΈΞΗΣ ΓΕΡΆΣΗΣ 47 171 Krommidas coaching 29:43.9 1:52.4 1:15:10.9 1:30 47:50.9 2:36:08.4
8 24 ΑΝΔΡΈΑΣ ΣΙΓΆΛΑΣ 46 188 29:27.6 2:41.8 1:13:38.1 n/a 51:45.0 2:37:32.6
9 27 ATHANASIOS PAFOS 46 162 Myathlete 34:50.8 2:39.7 1:11:50.5 n/a 51:39.1 2:41:00.2
10 28 ΚΏΝΣΤΑΣ ΛΟΥΚΆΣ 48 181 sdim thivas 38:40.8 3:23.8 1:11:46.6 n/a 47:48.9 2:41:40.1
11 31 ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ 45 177 MY ATHLETE 33:52.7 2:11.0 1:15:42.1 n/a 57:37.1 2:49:23.1
12 35 DIMITRIS ADRAKTAS 44 150 Delta Running team 33:51.1 2:28.7 1:20:58.5 n/a 53:25.9 2:50:44.3
13 43 LEE MASON 42 103 39:18.3 3:11.0 1:23:51.6 n/a 55:09.7 3:01:30.7
14 46 ΓΙΏΡΓΟΣ ΑΡΓΥΡΌΠΟΥΛΟΣ 43 169 Silverbirds 41:04.9 4:55.8 1:27:32.0 n/a 1:06:14.4 3:19:47.3
DNS DNS ΣΠΎΡΟΣ ΝΤΊΛΗΣ 44 186

Male 50 to 59
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 15 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ 54 167 34:43.2 2:44.8 59:59.7 n/a 51:15.8 2:28:43.5
2 18 ΛΑΖΑΡΟΣ ΠΡΕΒΕΖΙΑΝΟΣ 53 110 33:00.8 1:58.2 1:04:47.3 n/a 51:31.0 2:31:17.6
3 23 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΧΑΡΑΤΣΗΣ 54 191 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 34:38.8 1:09.6 1:02:30.3 n/a 58:17.8 2:36:36.5
4 38 ΘΑΝΟΣ ΕΦΡΑΙΜΙΔΗΣ 51 174 ΑΠΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 39:58.8 3:07.8 1:20:09.4 n/a 51:51.7 2:55:07.9
5 40 MIHALIS KYPRIOTIS 57 155 N.A.O.Kerkyras 35:10.5 3:52.5 1:16:26.9 n/a 1:03:11.6 2:58:41.7
6 49 JEAN-PAUL MICHEL 51 106 France 39:37.5 5:51.7 1:19:31.6 n/a 1:32:26.2 3:37:27.2

SUPER SPRINT

Female 16 and Over
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 8 ΝΙΝΑ ΜΑΡΚΟΥ 31 73 ΕΥΡΟΣ Κ.Ο. ΝΑΥΠΛΙΟΥ 7:44.8 1:17.0 21:39.4 0:53.0 8:52.2 40:26.7
2 16 ΙΖΑΜΠΕΛΛΑ ΚΑΨΟΥΡΟΥ 30 64 NS COACHING 7:24.6 1:27.3 22:13.3 n/a 11:54.0 42:59.3
3 33 ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ ΣΙΔΕΡΗ 32 66 NS COACHING 10:47.1 1:23.1 26:03.8 n/a 11:35.4 49:49.5
4 40 ANASTASIA TSOUCHLI 32 34 12:06.2 4:06.4 26:05.1 n/a 14:20.5 56:38.3
5 41 ΑΙΝΤΑ ΜΑΝΩΛΙΚΑΚΗ 35 72 9:57.9 3:16.4 26:23.8 n/a 18:15.7 57:54.0
6 47 ΕΥΗ ΛΟΓΚΑΚΗ 49 69 MILTIADIS 13:22.0 3:27.5 28:22.4 n/a 15:07.7 1:00:19.8
7 50 ΓΑΡΥΦΑΛΙΑ ΖΑΜΠΟΥΡΑ 45 60 freerun.gr 12:15.7 2:45.6 31:36.9 n/a 17:48.3 1:04:26.6
8 51 ΙΩΑΝΝΑ ΡΑΛΛΗ 33 91 One_step_beyonde_endurance_team 10:41.3 3:07.8 34:47.7 n/a 18:15.1 1:06:52.1
9 52 ΛΙΝΑ ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ 49 134 ΣΔΥΜ 11:10.0 4:04.0 34:52.5 n/a 16:47.3 1:06:53.9
10 55 RUTH LINGOU 41 19 12:41.6 2:21.3 42:47.8 n/a 24:02.5 1:21:53.3
DNS DNS ΈΛΛΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΎΛΟΥ 35 78
DNS DNS ΙΩΑΝΝΑ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ 33 79 Ns coaching
DNS DNS ΜΑΡΊΑ ΜΕΣΤΟΎΣΗ 46 301

Male 16 and Over
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 1 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ 27 4 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 4:55.7 0:48.6 17:33.0 0:35.9 7:22.3 31:15.7
2 2 ΑΓΓΕΛΟΣ ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ 18 5 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 5:44.9 0:42.9 17:13.0 0:46.8 7:05.5 31:33.3
3 3 SPYROS CHRYSIKOPOULOS 25 6 4:55.6 0:49.0 18:27.6 0:45.8 8:40.1 33:38.2
4 4 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΟΝΗΡΕΑΣ 16 90 ΝΟ.Κ.Υ. 6:01.8 0:59.2 17:49.0 0:56.3 8:17.0 34:03.6
5 5 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΑΠΠΑΣ 18 82 ΓΑΣ ΙΛΙΣΌΣ 6:22.1 1:03.7 20:22.8 0:56.0 9:42.0 38:26.7
6 6 ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΟΤΣΙΚΑΣ 30 131 Μαραθωνοδρόμοι Δρομείς Αργολίδας 6:47.6 1:51.9 20:24.9 1:39.2 9:06.5 39:50.3
7 7 GANCHO NIKOLOV 42 22 gancho massage 8:42.0 0:56.0 20:35.5 1:02.2 8:43.1 39:58.9
8 9 ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΟΥΒΑΣ 34 57 ΣΔΥΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 7:27.0 1:31.7 19:50.4 1:16.2 10:41.9 40:47.5
9 10 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΡΑΠΤΗΣ 37 92 my athlete 7:21.4 1:16.6 21:23.2 1:21.4 9:37.5 41:00.3
10 11 ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΡΑΣ 36 116 8:01.5 1:17.7 20:36.6 0:58.8 10:10.0 41:04.7
11 12 ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΣΗΣ 41 58 8:07.8 1:59.3 20:32.5 0:51.9 10:15.9 41:47.5
12 13 ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ 46 42 All Terrain Runners 10:04.3 1:23.2 20:49.8 n/a 10:24.4 42:41.8
13 14 CHRISTOS PALAIOLOGOS 31 23 7:10.6 n/a 24:24.9 n/a 12:14.1 42:52.9
14 15 ΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥ 27 133 NS COACHING 9:23.9 1:31.6 19:40.6 n/a 12:23.0 42:59.3
15 17 PANAGIOTIS THEODOROPOULOS 47 32 ΑΤΟΜΙΚΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ 10:39.6 1:14.0 20:31.9 n/a 10:53.1 43:18.7
16 18 EFSTATHIOS TALIATOUDAS 35 107 WIND Running Team 9:01.7 2:05.2 21:57.6 n/a 10:31.2 43:35.9
17 19 STELIOS KOULOUMPIS 32 18 7:42.1 2:20.9 23:31.2 n/a 11:23.0 44:57.3
18 20 ΚΩΣΤΑΣ ΣΑΜΠΑΝΗΣ 18 119 10:25.2 2:22.8 22:59.1 n/a 9:38.1 45:25.4
19 21 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΟΥΣΗΣ 29 62 8:19.3 2:32.9 24:19.5 n/a 10:27.7 45:39.6
20 22 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΠΟΥΝΤΑΛΑΣ 30 75 ΠΑΓΩΜΕΝΕΣ ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΕΣ 8:11.6 2:57.1 22:23.3 n/a 12:12.0 45:44.1
21 23 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ? ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟ? 61 56 Ανεξαρτητο? 11:57.0 1:39.9 21:30.3 n/a 10:56.1 46:03.5
22 24 ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΡΑΝΤΑΚΗΣ 46 97 8:22.6 2:39.5 22:35.2 n/a 12:29.7 46:07.0
23 25 ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΜΥΡΛΗΣ 47 114 9:28.1 2:51.6 21:20.4 n/a 12:49.4 46:29.6
24 26 ΝΙΚΟΣ ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ 38 98 9:27.0 1:33.5 21:31.7 n/a 14:30.8 47:03.1
25 27 ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΠΑΠΠΑΣ 45 83 10:00.5 1:38.4 23:02.3 n/a 12:36.6 47:18.0
26 28 COSTAS IOANNIDIS 37 123 8:30.1 2:11.3 25:14.1 n/a 11:32.0 47:27.6
27 29 ΑΡΙΣΤΕΊΔΗΣ ΣΏΤΗΡΑΣ 20 132 8:47.3 2:17.0 24:30.1 n/a 12:11.6 47:46.1
28 30 GEORGIOS SCHINAS 41 28 12:37.5 1:45.7 21:39.9 n/a 12:09.6 48:12.8
29 31 ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΣΙΡΔΗΜΟΣ 54 105 10:32.4 2:23.8 20:58.4 n/a 15:24.6 49:19.4
30 32 ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΥΡΙΟΣ 27 68 8:45.7 2:08.0 25:14.4 n/a 13:23.0 49:31.3
31 34 GEORGIOS ILIAS 26 16 Greece 11:53.8 27:08.3 n/a 12:50.5 51:52.8
32 35 ΜΑΡΙΟΣ ΧΡΟΝΗΣ 42 128 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 9:34.2 2:01.0 24:11.1 n/a 16:37.7 52:24.2
33 36 ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΜΠΕΡΗΣ 45 63 KARBER TEAM 11:09.2 3:02.2 25:22.0 n/a 13:22.7 52:56.2
34 37 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΠΑΠΑΔΗΜΟΣ 30 77 9:42.5 4:07.9 26:38.7 n/a 12:41.2 53:10.4
35 38 IOANNIS DEDES 33 15 7:50.4 4:01.1 30:45.0 n/a 12:51.8 55:28.5
36 39 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΜΥΡΝΙΩΤΑΚΗΣ 45 102 ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ-ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 11:54.1 3:15.8 26:58.0 n/a 14:12.8 56:20.9
37 42 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΝΙΑΤΗΣ 47 70 Ανεξαρτητοσ 12:39.3 3:12.3 27:00.3 n/a 15:05.0 57:57.0
38 43 DIMITRIOS KALOGEROPOULOS 32 17 anexartitos 13:02.9 3:28.1 26:25.0 n/a 15:01.5 57:57.6
39 44 ΚΩΣΤΑΣ ΠΕΡΙΣΣΗΣ 30 89 11:35.8 3:22.6 28:11.0 n/a 14:53.2 58:02.8
40 45 ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΓΥΡΌΠΟΥΛΟΣ 49 50 freerun.gr 10:24.3 2:30.5 30:59.6 n/a 14:53.9 58:48.4
41 46 SPYRIDON SKIADOPOULOS 48 30 ΕΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ 9:48.3 7:03.0 26:13.0 n/a 16:06.1 59:10.5
42 48 ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ ΜΑΝΤΈΛΟΣ 40 71 9:24.1 3:27.4 32:09.7 n/a 17:46.6 1:02:47.9
43 49 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΕΞΑΡΧΟΣ 52 59 11:31.8 3:28.3 33:19.7 n/a 14:45.1 1:03:05.1
44 53 ΝΊΚΟΣ ΜΑΓΚΟΣ 30 113 ΙΩΝάΣ ΑμεΑ 10:41.9 3:03.2 34:50.5 n/a 18:18.8 1:06:54.5
45 54 ΜΑΡΙΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ 19 112 ΙΩΝάΣ ΑμεΑ 13:10.9 3:13.4 29:43.5 n/a 21:51.3 1:07:59.3
DNS DNS ΔΗΜΉΤΡΗΣ ΔΑΝΙΗΛ 60 13 Argos Sec
DNF DNF ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΧΑΙΡΑΣ 20 74 9:19.9
DNS DNS PARASKEVAS ARGYRIADIS 43 14
DNS DNS ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ 38 40 chiosrunning
DNS DNS ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΥΡΙΑΖΗΣ 35 67
DNS DNS ΑΝΔΡΕΑΣ ΝΙΝΗΣ 39 76 Α Π Σ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ
DNS DNS MIKE PANTELIDAKIS 50 126 Red star triathlon club
DNS DNS ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΦΙΟΡΑΚΗΣ 32 130

Female 13 and Under
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 3 ROBYN WOODGATE 13 10 ΝΟ.Κ.Υ. 6:23.3 1:02.0 22:37.6 0:43.8 10:10.8 40:57.7
2 6 APOLLONIA MITROPAPA 12 287 RED STAR TRIATHLON CLUB 6:50.6 1:06.2 22:56.7 0:50.2 9:55.2 41:39.1
3 11 ΧΡΙΣΤΊΝΑ ΡΏΤΑ 12 95 Red star triathlon club 6:37.9 1:09.9 25:13.0 1:04.1 11:08.9 45:14.1
4 13 AIMILIA VALMA 12 122 RED STAR TRIATHLON CLUB 6:37.4 1:09.4 26:00.4 n/a 18:34.1 52:21.4
DNF DNF NEFELI BARKA 12 278 8:09.2 3:20.4 19:03.2 5:43.0
DNF DNF ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΠΑΝΤΕΛΙΔΑΚΗ 13 127 Red star triathlon club 6:27.2 1:32.3 13:10.2

Female 14 to 15
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 14 ΝΊΚΗ ΣΚΛΑΒΟΎΝΟΥ 14 99 ΑΣ ΝΗΡΗΙΔΑ 6:41.5 1:13.3 32:56.9 12:54.2 53:46.0
2 17 ΛΙΝΤΑ ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΥ 14 247 9:25.7 2:18.7 30:53.0 17:11.5 57:36.9
3 18 ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΓΑΪΤΑΝΗ 14 53 ΝΟ.Κ.Υ. 6:45.1 1:26.6 24:50.2 0:53.9 24:10.0 58:06.0

Male 13 and Under
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 2 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΚΕΛΗΣ 12 100 RED STAR 5:42.5 1:10.4 21:38.7 0:59.5 11:01.5 40:32.8
2 5 ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ 13 129 ΝΟ.Κ.Υ. 7:24.6 1:54.2 20:54.2 1:11.8 10:10.4 41:35.3
3 7 ΛΟΥΤΣΙΑΝ ΙΓΝΑΤ 11 61 ΝΟ.Κ.Υ. 6:50.6 1:13.2 22:28.5 0:55.6 10:18.1 41:46.2
4 8 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΡΝΟΚΟΥΡΟΣ 12 51 ΝΟ.Κ.Υ. 6:45.3 1:19.4 23:36.0 0:50.6 10:21.2 42:52.6
5 9 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΡΝΟΚΟΥΡΟΣ 12 52 ΝΟ.Κ.Υ. 7:48.9 1:27.6 22:50.6 0:56.4 10:05.0 43:08.7
6 10 ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΓΓΕΛΙΝΑΣ 12 37 ΝΟ.Κ.Υ. 8:08.3 1:22.4 24:09.9 0:56.7 10:00.7 44:38.1
7 15 ΑΙΜΙΛΙΟΣ ΒΕΛΗΣ 10 65 ΝΟ.Κ.Υ. 9:08.8 2:15.9 28:40.8 n/a 13:44.9 53:50.5
8 19 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΑΦΟΣ 13 85 10:24.0 4:21.2 45:49.9 n/a 24:01.1 1:24:36.4
DNF DNF ARGYRIS GIANNISIS 12 284 7:47.0 3:23.9 31:59.6

Male 12 to 14
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 1 LOUIS WOODGATE 14 7 ΝΟ.Κ.Υ. 5:24.1 0:59.0 19:37.6 0:34.6 8:34.2 35:09.7
2 4 ΛΑΜΠΡΟΣ ΓΚΟΥΝΤΟΥΜΗΣ 15 54 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 5:04.9 1:45.4 23:31.3 0:49.6 10:22.9 41:34.2
3 12 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΠΠΑΣ 14 80 8:19.5 1:38.3 24:59.2 n/a 10:51.8 45:49.0
4 16 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΑΡΑΚΙΝΙΩΤΗΣ 14 96 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 5:13.1 1:30.6 27:08.4 n/a 21:13.7 55:06.0

KIDS

Female 9 and Under
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 4 ΣΤΈΛΛΑ ΡΏΤΑ 8 206 Red star triathlon club 15:07.8 5:53.9 21:01.7
2 6 ΜΑΡΙΑΛΕΝΑ ΚΑΝΕΤΣΗ 9 293 RED STAR 16:10.2 6:37.2 22:47.5
3 7 ΣΟΦΙΑ ΤΖΑΚΙΑ 8 201 N.O.KY 16:26.7 6:36.1 23:02.9
4 11 ΝΑΥΣΙΚΑ ΣΚΟΤΑΔΗ 8 202 ΝΟ.Κ.Υ. 18:05.5 8:40.4 26:46.0
5 12 ΜΑΡΘΑ ΣΚΟΤΑΔΗ 9 204 ΝΟ.Κ.Υ. 18:35.8 8:22.2 26:58.0
6 13 ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΔΟΥΣΗ 9 289 16:29.3 8:46.8 27:16.0
7 19 ΜΥΡΣΙΝΗ ΣΑΡΑΚΙΝΙΩΤΗ 8 205 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 20:43.1 9:22.5 30:05.7
8 22 ΜΑΡΙΑΛΕΝΑ ΜΑΝΤΕΛΟΥ 9 108 27:17.1 8:11.9 35:29.1
DNF DNF ΗΛΙΑΝΑ ΚΑΚΟΥΤΗ 8 391 ΝΟ.Κ.Υ.

Female 10 to 11
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 2 ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΝΕΤΣΗ 11 292 RED STAR 14:49.3 6:04.7 19:54.0
2 3 ΑΜΑΝΤΑ ΓΚΕΛΗ 10 200 RED STAR 14:35.5 6:12.1 20:47.7
3 16 ΠΑΥΛΙΝΑ ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΥ 11 213 20:28.4 7:44.5 28:12.9
4 18 EVAGGELIA GKOLEMI 10 285 NHRHIDA 17:16.5 9:02.7 30:05.6

Female 12 and Over (ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ)
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 8 ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΝΤΟΥΛΙΑ 12 118 DAMALAS COACHING 13:48.2 10:09.7 23:58.0
2 17 ΕΛΕΝΗ ΔΟΥΣΗ 12 290 20:57.4 8:18.4 29:15.9

Male 9 and Under
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 1 MAXIMOS AIVATIDIS 9 272 O.F.N.IONIA 14:24.2 5:19.8 19:44.0
2 5 ΝΙΚΌΛΑΟΣ ΛΕΒΕΙΔΙΏΤΗΣ 9 294 04:00.0 11:01.0 7:44.1 22:45.4
3 10 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΣΙΡΔΗΜΟΣ 8 199 19:27.4 6:58.0 26:25.4

Male 10 to 11
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 9 ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ 11 288 17:21.9 8:54.1 26:16.0
2 14 KONSTANTINOS GKOLEMIS 11 286 NHRHIDA 18:04.0 9:13.9 27:21.4
3 15 ΜΑΡΚΟΣ ΠΑΦΟΣ 10 210 19:44.8 7:41.1 27:25.9
4 23 ΒΑΣΙΛΗΣ ΘΕΟΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ 10 117 18:18.4 17:55.7 36:14.1

Male 12 and Over (ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ)
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 20 NIKOLAOS GEORGIDAKIS 12 279 !!!! 16:40.0 18:20.7 34:40.1
2 21 ΠΕΤΡΟΣ ΠΕΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ 13 207 18:01.0 16:39.7 34:40.7

Comments are closed.

Close
loading...
preloader